Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne 2024

Przez trzy kolejne dni, 18, 19 i 20 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w kościele pw. Świętej Rodziny w Poznaniu. W tym roku prowadził je dla nas ks. Andrzej Muńko, któremu pomagała pani Marika wspomagając nas w śpiewie pięknych piosenek religijnych.

Tegoroczne rozważania dotyczyły rodziny, zarówno Świętej Rodziny z Nazaretu, jak i naszych, w których wzrastamy. Ksiądz rekolekcjonista przygotował dla dzieci ciekawe zadania: wydobycie listu od św. Józefa z zakorkowanej butelki, rozszyfrowanie haseł czy puzzlowe układanki.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej, a starsi uczniowie mieli także adorację Najświętszego Sakramentu. Była także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz przesłania za pomocą specjalnego formularz intencji, w których się wspólnie modliliśmy.

Uwieńczeniem wszystkich spotkań była Msza Święta – w tym roku wyjątkowa, a to za sprawą zmarłej niespełna miesiąc temu śp. Pani Haliny Ratajczak, naszego szkolnego anioła stróża. Niezastąpiona Pani Halinka nadal jest w naszych sercach i ciągle dziwimy się, że nie ma Jej już wśród nas… Dla uczczenia okazywanej nam przez nią codziennej życzliwości na Mszy Świętej był obecny sztandar Szkoły.

Na zakończenie rekolekcyjnych spotkań oddaliśmy nasze rodziny i nas samych w opiekę Świętej Rodziny. Mamy nadzieję, że dla wszystkich był to czas wyciszenia, chwili refleksji nad relacjami w naszych rodzinach oraz zaprzyjaźnienia się ze Świętą Rodziną z Nazaretu.

Katarzyna Maciejewska

Alina Muszyńska